Neprihlásený užívateľ

registrácia   

Vaša taška je prázdna

OBJAVTE SVOJU POKOŽKU

 


Povrch kože ma plochu priemerne 1,5 až 2 m2,  hmotnosť zodpovedá 10 % telesnej hmotnosti. Koža je zrkadlom tela a duše. Spolupracuje s vnútornými orgánmi a tiež sprostredkuje styk s okolitým prostredím.

 

Skladá sa z troch vrstiev: pokožka alebo aj epidermis je najvrchnejšie uložená /na tvári sa nazýva pleť/, zamša  - dermis, korium a najhlbšie uložené podkožné tkanivo - subcutis.

Pokožka je bezcievna, jej výživa je zabezpečená difúziou látok zo strednej vrstvy i z povrchu za pomoci rôznych prípravkov. Má rôznu hrúbku závislú od miesta lokalizácie, priemerne 0,2 mm, tvorí ju 5 vrstiev buniek, ktoré sa nazývajú keratinocyty. V tejto vrstve sa nachádzajú aj tzv. melanocyty, sú to bunky produkujúce kožný pigment- melanín. Ten podmieňuje farbu kože, vlasov i očí, ochraňuje tiež kožu pred škodlivými vplyvmi ultrafialového žiarenia.  Jeho nadmernou tvorbou vznikajú nežiaduce pigmentácie, napr. pehy, tmavé škvrny na tvári žien užívajúcich hormonálnu antikoncepciu. V epiderme prebieha neustále delenie buniek- keratinocytov smerom od spodnej vrstvy k povrchu kože, čím dochádza k regenerácii a obnove pokožky, na povrchu sa tak hromadia staré a odumreté bunky.  Tento proces trvá na tele 28 dní a na tvári 14.

 

V strednej väzivovej vrstve kože hrúbky od 0,6- 3 mm, sa nachádzajú najdôležitejšie bunky a vlákna, ktoré hrajú úlohu v procese starnutia. Sú to fibroblasty, ktoré produkujú kolagén alebo tiež kolagénové vlákna, prebiehajúce paralelne s kožným povrchom,  zodpovedajú za pevnosť kože, elastické vlákna  zabezpečujú pevnosť  a elasticitu. V tretej dekáde ich množstvo ubúda a pozorujeme proces starnutia kože. Potné žľazy a cievy obkolesujú tzv. retikulínové vlákna. Kyselina hyaluronová a ďalšie zložky, ktoré vyplňujú priestor medzi bunkami a vláknami, viažu vodu, ióny, cukry a bielkoviny a vytvárajú niečo ako gél. Kyselina hyaluronová pôsobí navyše antibakteriálne.

 

V najhlbšej vrstve kože sú prítomné tukové bunky, ktoré sú uložené v zhlukoch a sú obklopené väzivovými vláknami. Jej hrúbka kolíše od najtenšej na viečkach po hrubú vrstvu na bruchu, zadku a stehnách, kde vytvára tzv. tukový vankúš.

 

Súčasťou kože sú aj tzv. adnexá- krvné cievy, lymfatické cievy, nervový systém, potné, mazové žľazy, vlasy a nechty. Majú anatomické i vývojové vzťahy k všetkým vrstvám kože. Nervy zabezpečujú koži  vnímavosť na vonkajšie i vnútorné podnety, ako je teplo, chlad, tlak,  dotyk, bolesť, ovplyvňujú i tzv. husiu kožu, kontrakciou / sťahom / svalu obklopujúceho chĺpky. Mazové žľazy sú najmä na tvári a hornej časti hrudníka, viažu sa na vlasový vačok, ich činnosť je riadená hormonálne. Potné žľazy sú rozptýlené po celom povrchu kože, môžu byť viazané na chĺpky i voľne vyúsťujú na povrch kože, aktívne sa stávajú v puberte. Potenie rozlišujeme termoregulačné, gustatórne- t.j. podmienené chuťou, emocionálne, farmakologické a reflexné.

 

Povrch kože má kyslé pH medzi 4,5- 6,5 a je spôsobené rozkladajúcimi sa odumretými bunkami, potom a mazom. Povrchová vrstva tým ochraňuje kožu pred baktériami, predstavuje bariéru proti škodlivým vplyvom, umožňuje vstrebávanie látok rozpustných v tukoch a vode. V koži prebiehajú špecifické metabolické, imunologické procesy a tiež má detoxikačnú schopnosť, je aj dôležitý zmyslový orgán pre vnímanie pocitov tepla, tlaku, chladu, dotyku a bolesti.

 

Pre udržanie zdravej a mladej pleti musí byť každodennou súčasťou starostlivosť o pleť, ktorá pozostáva z niekoľkokrokovej postupnosti. Najdôležitejšie je odličovanie a čistenie. Na povrchu kože sa hromadia okrem starých odumretých buniek /keratinocytov/ , baktérie, maz, pot, zbytky dekoratívnej kozmetiky a nečistoty z prostredia. Ak sa z povrchu kože pravidelne a tým myslíme dvakrát denne neodstraňujú, môže to viesť k upchávaniu pórov, vzniku zápalov v dôsledku prítomných baktérii, strate jasu  spomaleniu regenerácie pokožky, znižuje účinok sér a krémov, v dôsledku vzniknutej bariéry.

 

Čistenie pleti ráno a večer sa odlišuje tým, že večer potrebujeme ako prvý krok starostlivosti odlíčiť pleť a odstrániť celodenný mejkap. Odličujeme prípravkom SPRAY MIST SKIN CLEANSER, ktorý je vhodný  pre všetky typy pleť na tvár, oči a dekolt. Tento prípravok vo forme spreju bez obsahu mydla , ktoré pleť zbytočne vysušuje, zanecháva pocit jemnej, hodvábnej a hydratovanej pleti. Svojím zložením ukľudňuje podráždenú pleť a navracia jej prirodzené pH.

Po odlíčení nasleduje čistenie pleti  pomocou čistiaceho mlieka, ktoré odstraňuje maz, pot , odumreté bunky a baktérie z povrchu kože. Prípravky na odličovanie a čistenie sa odlišujú svojím zložením. Je možné použiť  iba čistiace mlieko, odličovač však svojim vlastnosťami a textúrou je efektívnejší v odstraňovaní dnes už tak stabilných mejkapov ako mlieko a tým šetrí čas a materiál. Prečo nepoužiť iba odličovač? Je agresívnejší ako čistiace mlieka a pre čistenie pleti nedostatočný. Prípravok si vyberáme na základe typu pleti. GENTLE CLEANSER  bez obsahu mydiel a penivých prísad vhodný pre suchú pleť. Výrazné hydratačné a revitalizačné účinky. Obsahuje chitosan odstraňuje nečistoty a detoxikuje, glycerín má hydratačné vlastnosti, vit E je antioxidant, ktorý chráni a podporuje regeneráciu. Pre zmiešanú a mastnú pleť je vhodný SOFT CLEANSE,  ktorý pleť ukľudňuje a pôsobí protizápalovo s obsahom prirodzených zložiek , ktoré regulujú tvorbu mazu. Nenarušuje prirodzené pH pleti.  EPI-A CLEANSE pre zmiešanú a mastnú pleť. Dôkladne odstraňuje nečistoty a maz z povrchu, pričom zachováva ochrannú vrstvu a dbá o prirodzené pH pleti. Nepôsobí komedogénne, teda zabraňuje vzniku čiernych bodiek /koméd/. Obsahuje prirodzené zložky , ktoré regulujú tvorbu mazu , kyselinu hyalúronovú, ktorá má hydratačné vlastnosti.

 

Pre zdravie pleti je dúležité  pravidelné odstraňovanie zrohovatelej kože peelingom EPI PEEL zložený z jemných granuliek, ktoré odstraňujú maz a tiež nečistoty usadené hlboko v póroch, podporuje regeneráciu buniek. Ideálna textúra sa z povrchu ľahko odstraňuje. Podľa typu pleti užívajte na mastnú, aknóznu pleť raz až dva razy týždenne. Zmiešaná a citlivá pleť jedenkrát v týždni i raz za dva týždne. Obsahuje mikrogranule z morských rias, naturálne oleje, vitamín E – antioxidant ktorý chráni a regeneruje, glyceín hydratuje pleť.

 

Ďalším krokom v starostlivosti je tonizácia pleti. Je to proces, ktorý okrem uzatvorenie pórov, navracia správne pH pleti, osviežuje, upokojuje, zvlhčuje a je nutný pre dobré fungovanie krémov. Kozmetickým prípravkom na tonizáciu je pleťová voda, ktorú si volíte podľa typu pleti. Pre suchú a citlivú pleť je určený AQUATONE. Obsahuje výťažky zo šípovej ruže ktorá plní ochranné a regeneračné funkcie, spevňuje rozšírené a popukané cievky, glycerín hydratuje, uhorka pleť upokojuje. Na normálnu-zmiešanú pleť je vhodný  prípravok HYDROTONE, ktorý zachováva optimálne pH a zanecháva na pokožke jemný hydrofilm, vďaka glycerínu ktorý pleť hydratuje a chitosan, ktorý odstraňuje nečistoty a detoxikuje pleť. Dermakozmetika Renlive má v ponuke tiež minerálnu vodu v spreji PURE HYALURONATE WATER určenú pre všetky typy pleti, môžeme ju použiť po i na tonizáciu pleti, počas dňa na osvieženie pleti, pri začervenaní, matnom a suchom povrchu, vďaka obsahu kyseliny hyalúronovej a jej hydratačným vlastnostiam, i po holení a depilácii na ukľudnenie podráždenej pleti. Vracia pleti prirodzené pH. Obsahuje tiež soľný roztok s neutrálnym pH, obohatený o ukľudňujúce oligo- prvky s účinkami balzamov – napr. sodík, vápnik, magnézium, draslík a bór.

 

Po dôkladnom čistení pleti môžeme prejsť k aplikácii koncentrátov, sér a krémov.


>

EPI-A CLEANSE

Vhodný pre všetky typy pleti, najmä pre normálny a zmiešaný typ. Prostriedok dbá...

>

GENTLE CLEANSER

Revolučný prostriedok na čistenie pleti, neobsahuje žiadne agresívne mydlá, čist...

>

SOFT CLEANSE

Upokojujúci a odľahčujúci prípravok, ktorý pomáha redukovať začervenanie a podrá...

>

SPRAY MIST SKIN CLEANSER

Tento čistiaci prípravok bez mydla vo forme spreju jemne odstraňuje nečistoty a ...

>

HYDROTONE

HydroTone je perfektným doplňujúcim výrobkom v pravidelnom programe čistenia tvá...

>

AQUATONE

Tento osviežujúci prípravok je unikátnym revitalizačným tonikom pre suchú pleť. ...

>

PURE HYALURONATE WATER - 100 ML

PURE je extrémne hydratujúci prípravok na tvár vo forme tzv. hmly, ktorá zvlhčuj...

>

EPI PEEL

Epi Peel je zložený z ultra-jemných vyhladzovacích zrniečok, ktoré majú schopnos...